برای استفاده سریعتر از خدمات رزرو مراکز آموزشی اپلیکیشن پلنو را از صفحه دانلود اپلیکیشن دانلود و نصب نمایید.

 

آیا به عنوان مدیران مدارسی که به هر دلیلی اعم از همه‌گیری کرونا، آلودگی هوا، سرما و یخبندان و … دچار تعطیلی می‌شوند به اهمیت خدمات آنلاین سامانه پلنو در رابطه با ارتباط والدین با اولیای مدرسه واقف هستید؟ آیا برای تعطیلات نوروزی برنامه‌ای برای ارتباط والدین با معلمان طراحی کرده‌اید؟ آیا در طول تابستان ارتباط خانواده‌ دانش‌آموزانتان با مدرسه کاملا قطع می‌شود؟ ما به شما خدماتی ارائه می‌کنیم تا ارتباط خانه و مدرسه همیشه برقرار باشد: ارتباط آنلاین والدین و معلمان.

همان‌گونه که شما به عنوان مدیران مدارس مطلع و آگاه هستید، مدرسه دومین فضای تربیتی کودک به شمار می‌آید و به محض این‌که کودک وارد محیط آموزشی می‌شود، معلمان و اولیای مدرسه به حلقه مربیان و تعلیم‌دهنگان او افزوده می‌شوند. هریک از دو کانون مدرسه و خانه بدون هماهنگی و به تنهایی امکان عملکرد موفقیت‌آمیز نخواهند داشت. بنابراین بسیار مهم است که بین اولیای مدرسه و والدین اصلی کودک هماهنگی کامل وجود داشته باشد تا تناقضی بین شیوه‌های تربیتی و پرورشی کودک به وجود نیامده و او را دچار آسیب‌های جدی و سردرگمی و تضاد ذهنی و روحی نکند.

ارتباط آنلاین والدین و معلمان

ارتباط-آنلاین-والدین-با-مدرسه

اولیای کودکان به عنوان صاحبان اصلی سرمایه‌های باارزش زندگی خود، حق اظهارنظر، نظارت و حتی در برخی موارد دخالت در مسائل آموزشی و پرورشی فرزندان خود را دارند و ارتباط والدین با معلم در پیشرفت دانش‌آموزان نقش بسیار مهمی دارد و این موضوع در شرایطی که فرزندان شرایط خاص و متفاوتی داشته باشند حتی اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند.

ولی اگر پدر یا مادر تمام دانش‌آموزان بخواهند برای هماهنگی با معلم فرزند خود به صورت حضوری به مدرسه بیایند، مسلما بخش بزرگی از وقت اولیای مدرسه صرف هماهنگی برای حضور والدین و تنظیم برنامه ملاقات با معلم‌ یا معلمان دانش‌آموز خواهد شد.

تدبیر چیست؟

ارتباط آنلاین والدین و معلمان با استفاده از سامانه رزرواسیون آنلاین پلنو.

این سامانه می‌تواند بدون نیاز به برنامه‌نویسی یا طراحی خاص، برای شما یک صفحه اختصاصی در نظر بگیرد تا با ادغام آن با وب‌سایت مدرسه امکان رزرو وقت ملاقات بین والدین و معلمان را فراهم کنید. در این صورت هریک از اولیای دانش‌آموزان می‌توانند از طریق سایت،  لیست اسامی معلمان را مشاهده کرده و وقت آزاد و زمان حضور ایشان را در مدرسه ببینند و با انتخاب زمان مناسب برای خود، رزرو وقت انجام دهند. در صورت نیاز به کنسلی یا تغییر وقت بدون ایجاد مزاحمت برای اولیای مدرسه و ناظم و پشتیبان، تغییرات لازم را اعمال کنند. تمام این برنامه‌های تنظیم شده از طریق سیستم یادآوری سامانه پلنو به اطلاع معلم و متقاضی وقت رسانده می‌شود. هم‌چنین امکان برگزاری جلسات گروهی برای والدین به صورت حضوری یا غیرحضوری نیز از طریق سامانه وجود دارد.

از طرف دیگر با استفاده از این سیستم رزرواسیون شما می‌توانید برای دانش‌آموزانی که نیاز به استفاده از مشاوره و یا تدریس فوق‌العاده برای یادگیری بهتر دارند نیز برنامه‌ریزی کنید و جدول زمان‌بندی مشاوره یا کلاس فوق‌العاده را در سایت بارگذاری کنید تا امکان درخواست و رزرو وقت از طریق سامانه در معرض بهره‌برداری عمومی قرار بگیرد.

در برخی موارد، مدیران مدارس از ظرفیت دانش‌آموزانی که موفق و کوشا هستند استفاده می‌کنند تا علاوه بر ایجاد حس مشارکت‌جویی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در آن‌ها، به دانش‌آموزان ضعیف‌تر که نیاز به حمایت درسی دارند کمک کنند تا تمرین و تکرار را با یاری دوستان و هم‌کلاسی‌های خود انجام دهند. برای این کار هم شما می‌توانید با تنظیم برنامه و دریافت وقت‌های آزاد دانش‌آموزان خوبتان، امکان رزرو وقتشان را برای کمک به دوستانشان فراهم کنید.

ارتباط-غیرحضوری-والدین-با-مدرسه

به طور کلی سامانه رزرواسیون و تنظیم وقت پلنو خدمات ذیل را به مدارس ارائه می‌کند:

 • معرفی مدرسه در شبکه‌های مجازی
 • خدمات 24 ساعته و بدون وقفه در تمام ایام هفته برای برنامه‌ریزی بهتر
 • مدیریت زمان با امکان تعریف ساعت‌های کاری برای اولیای مدرسه، مشاوران و دانش‌آموزان یاور مدرسه
 • ایجاد حس وفاداری و حضور دائمی در کنار والدین و دانش‌آموزان، با ایجاد امکان ارتباط دائمی خانه و مدرسه
 • سهولت نوبت‌دهی به صورت آنلاین
 • کاهش هزینه‌های اجرایی و زمانی، و ایجاد امکان استفاده مطلوب از سرمایه‌های انسانی
 • امکان تنظیم پیامک‌های تایید رزرو و یادآوری زمان به والدین و معلمان
 • امکان لغو و یا تغییر برنامه تنظیم شده بر اساس تعریف مدیر سیستم
 • امکان تعیین سطح دسترسی برای کارکنان
 • امکان ارسال پیامک نظرسنجی بعد از ارائه خدمات
 • امکان دریافت پشتیبانی آنلاین و تلفنی از سامانه مرکزی پلنو
 • امکان برگزاری جلسات آنلاین و غیرحضوری در زمان‌های تعطیلی مدارس به صورت فردی و گروهی

 

می‌توانید مقاله کاربردی رزرواسیون آنلاین سالن‌های همایش را هم مطالعه کنید.