رزرو آنلاین کلاس نقاشی کودکان در دوران کرونا بسیار مهم است.

نقاشی کردن یکی از راه‌های ورود به دنیای شگفت‌انگیز و جادویی هنر است و هنر بهترین راه برای گریز از تلخی‌های زندگی و ایجاد حس سبکی و رهایی است. نقاشی کردن، خلاقیت را در کودکان و نوجوانان افزایش می‌دهد، مهارت‌های عملی آن‌ها را رشد می‌دهد، تمرکزشان را بالا می‌برد و فرد می‌تواند رویاپردازی کرده و ذهن خود را قوی کند. هنر نقاشی، توانایی خوب دیدن را تقویت می‌کند و ارتباط مغز، چشم‌ها، قوه‌ی تفکر و دست‌ها را برقرار کرده، مهارت تصمیم‌گیری را افزایش می‌دهد و در نهایت حس لذت و شادابی را در هنگام خلق یک تصویر خلاقانه در افراد ایجاد می‌کند.

آموزش نقاشی به کودکان در واقع نشان دادن راهی است که می‌توانند محیط اطرافشان را خوب ببینند و کشف کنند. کودکان تا پیش از 5 سالگی فقط کاغذ را خط‌خطی می‌کنند و در این سن نیازی به قاعده و دستورالعمل خاصی برای نقاشی ندارند. کافی است وسایل نقاشی را در اختیارشان بگذارید و اجازه دهید آزادانه داستان‌ها، خاطرات و تصاویر ذهنی خود را بر روی کاغذ بیاورند. رفع اشکال کار و ایجاد محدودیت در نوع شکل و رنگ در این سن مانع پیشرفت یادگیری طبیعی و رشد خلاقیت می‌شود. در این مرحله مشاهده‌گر بودن بدون تشویق یا ایرادگیری، و هم‌چنین پرسیدن سوالات درست باعث می‌شود کودکان به نقاشی خود جزییات بیشتری افزوده و آن را تکمیل کنند.

اما بعد از 5 سالگی آموختن نقاشی، مهارت‌های حرکتی، ادراکی، تحلیلی، تفکر انتقادی و حل مسئله را افزایش می‌دهد. موفقیت هنری کسب شده توسط کودک یا نوجوان، باعث افزایش عزت نفس، آرامش و حس احترام به خود شده و اعتماد به نفس کودک را رشد می‌دهد و نهایتا در بالا بردن کیفیت سلامت روان، عواطف و زندگی احساسی آن‌ها نقش بسیار مهمی دارد. نقاشی برای کودکان چیزی فراتر از یک فعالیت ساده است. در واقع کودکان با نقاشی ایده‌های خود را انتقال می‌دهند، احساسات خود را بروز می‌دهند، کارکرد حواس خود را رشد می‌دهند و با کاوش رنگ‌ها، رنگ جدیدی خلق می‌کنند، روند کار را می‌کاوند و نتایج جدیدی خلق می‌کنند و تجربه‌های جدید به دست می‌آورند. رزرواسیون آنلاین کلاس نقاشی کودکان در این مرحله به کمک شما می‌آید.

بنابراین از نظر والدین آگاه، نقاشی کشیدن فقط یک سرگرمی نیست بلکه ابزاری برای تقویت هوش و افزایش مهارت یادگیری و توسعه مهارت‌های ارتباطی و ادراکی کودکان و نوجوانان است و بر این اساس بسیاری از والدین تمایل دارند فرزندانشان، هنر نقاشی را با دقت بیاموزند و برای پیدا کردن مربی زبده و آموزشگاه خوب وسواس زیادی به خرج می‌دهند.

اما این روزها نکته مهم دیگری نیز به دغدغه‌های والدین اضافه شده است. پاندمی کرونا باعث تعطیلی بسیاری از مراکز آموزشی، مهدهای کودک، کودکستان‌ها و مدارس شده و سیستم آموزشی به صورت آنلاین و از راه دور درآمده است. آموختن هنر نقاشی از راه دور برای کودکان بازدهی خوبی نداشته و والدین نگران آموزش حضوری و شرکت در کلاس‌های گروهی هستند. از این نظر تمایل بیشتر والدین استفاده از شرایطی است که آموزش به صورت انفرادی و خصوصی انجام گیرد و یا کلاس‌ با تعداد بسیار محدود هنرآموز تشکیل شود. از این رو انتخاب مربی و کارگاه نقاشی و تنظیم وقت برای استفاده از کلاس و هماهنگی دقیق برنامه‌ها نیز به یکی دیگر از دغدغه‌ها تبدیل شده است.

آموزش-آنلاین_نقاشی

 

رزرو آنلاین کلاس نقاشی کودکان چگونه انجام می‌شود؟

پلنو برای این دغدغه راه‌کاری با عنوان رزرواسیون آنلاین کلاس نقاشی کودکان ارائه می‌کند. استفاده از پلتفرم رزرواسیون آنلاین پلنو به مربیان نقاشی کمک می‌کند تا با راه‌اندازی اپلیکیشن پلنو، تقویم آموزشی خود را بارگذاری کرده و ضمن معرفی خدمات خود در فضای مجازی، به مشتریان و متقاضیان کسب هنر نقاشی؛ امکان رزرو آنلاین از تقویم زمانی را ارائه دهند. در این سامانه متقاضیان کلاس‌ها می‌توانند انتخاب کنند که در کلاس انفرادی یا گروهی شرکت کنند. پرداخت هزینه کلاس از طریق سیستم پرداخت امن در سامانه امکان‌پذیر بوده و نیازی نیست والدین نگران شلوغی کلاس‌ها و کاهش تمرکز فرزندان خود شوند و یا دغدغه‌ای در مورد احتمال درگیر شدن با ویروس کوید-19 را داشته باشند.

سامانه رزرواسیون آنلاین پلنو در تمام ساعات شبانه‌روز و کلیه ایام هفته در دسترس همه بوده و امکان دریافت نوبت، تغییر و یا حذف وقت رزرو شده وجود دارد و انجام هرگونه تغییر در برنامه از طریق سیستم اتوماتیک پیامکی به اطلاع طرفین رسانده می‌شود و هرگونه احتمال فراموشی و یا نگرانی برای هماهنگی و … را از بین می‌برد.

راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سامانه نیازی به داشتن دانش فنی ندارد و کافی است وارد سامانه پلنو شده و پکیج مورد نظر خود را انتخاب کنید. آن را به صورت موقت و به شکل دمو دریافت و استفاده کنید و پس از یادگیری نسبت به نصب بسته مورد نظر خود اقدام کنید.

با راه‌اندازی سامانه، صاحبان کسب و کار آموزش نقاشی صاحب یک صفحه اختصاصی وب‌سایت خواهند شد و می‌توانند گالری نقاشی خود و هنرجویانشان را برای نمایش عمومی عرضه کنند تا در فضای مجازی دیده شوند و کسب و کار خود را توسعه دهند.