این روزها استفاده از روش‌های سنتی تعیین نوبت از قبیل مراجعه حضوری، تلفن، پیامک و ایمیل کارکرد خود را تا حد زیادی از دست داده‌اند و در حال حاضر مطلوب‌ترین خدمات برای مشتریان، خدماتی هستند که به صورت آنلاین یا در محل ارائه می‌شوند از جمله رزرو آنلاین آزمایشگاه.

این نوع خدمت، ضمن این‌که هزینه‌های مشتریان را در استفاده از تلفن و حمل و نقل به شکل قابل توجهی کاهش داده، دامنه انتخاب بیشتر و فرصت آزادانه‌تری برای تعیین وقت و برنامه دلخواه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. دامنه وسیعی از فعالیت‌ها وجود دارند که می‌توانند سیستم نوبت‌دهی خود را از نوع سنتی به سیستم رزرواسیون آنلاین ارتقا دهند. از جمله این خدمات و فعالیت ها، آزمایشگاه‌ها و بخش‌های درمانی هستند. آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و تست کرونا که به صورت آنلاین نوبت‌دهی می‌کنند و برای وقت مشتریان خود ارزش قائل می‌شوند‌ می‌توانند ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بدون شلوغ شدن سالن انتظار آزمایشگاه و تراکم جمعیت منتظر نوبت، هم برای کارکنان خود شرایط کاری ایمن و سالم‌تری را ایجاد کنند و هم برای مراجعه‌کنندگان زمان انتظار کمتر شود.

رزرو آنلاین آزمایشگاه

سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو پلتفرمی است که با برنامه‌ریزی مناسب مدیریت و رزرو آنلاین آزمایشگاه به مراجعه‌کنندگان این فرصت را می‌دهد که با انتخاب نوع آزمایش خود اعم از آزمایش‌های چکاپ پزشکی، غربالگری بارداری، تست کرونا، آزمایش ژنتیک، تیروئید و …. برنامه آزاد آزمایشگاه را از جدول برنامه‌های مندرج در سامانه رویت کرده و با انتخاب وقت مناسب خود و محل انتخابی برای دریافت نمونه (اعم از محل آزمایشگاه، منزل، محل کار و …)، با پرداخت مبلغ پیش‌پرداخت تعیین شده در زمان مشخص یا به صورت حضوری در آزمایشگاه حاضر شده و تست خود را انجام دهند و یا در منزل یا محل کار منتظر بمانند تا کارکنان مسئول آزمایشگاه برای دریافت نمونه مراجعه کنند. پرداخت نهایی بر اساس نوع بیمه و خدمات مورد نیاز محاسبه شده و قبل از ارسال نتیجه، تسویه می‌شود.

با استفاده از سامانه پلنو، سازمان‌ها نیز می‌توانند برای انجام آزمایش‌های سازمانی، برنامه‌ریزی گروهی انجام دهند و از خدمات مجموعه مورد انتظار خود بهره‌مند شوند.

بر اساس آمارها، بیش از نیمی از برنامه‌ریزی‌های زمانی افراد، در ساعات فراغت خارج از ساعات کار اداری و یا روزهای تعطیل انجام می‌شود و باید افراد منتظر اولین روز کاری باشند تا نوبت بگیرند یا برنامه‌های خود را تنظیم کنند که گاهی حتی به علت مشغله زیاد دچار فراموشی می‌شوند. تصور کنید اگر امکاناتی در اختیار داشته باشید که حتی اگر نیمه‌های شب در یک روز تعطیل به یاد آورید که باید کاری انجام دهید مثلا رزرو آنلاین آزمایشگاه و شرایط آن برای شما مهیا باشد، چه تجربه لذت‌بخشی خواهید داشت. پلنو در تمام ساعات شبانه‌روز و در تمام روزهای هفته فارغ از تعطیلی یا غیرتعطیلی در دسترس شماست تا بتوانید نوبت خود را رزرو کنید و خیالتان از تنظیم برنامه‌هایتان آسوده باشد. این سامانه حتی برای راحتی بیشتر و کاهش دغدغه و نگرانی شما برنامه‌ها و نوبت‌های تنظیم شده را با ارسال پیامک به شما یادآوری می‌کند.

تعیین-وقت-غیرحضوری-آزمایشگاه

مدیرانی که معتقدند مدیریت هوشمند زمان نیاز مهمی در برنامه‌ریزی سازمانشان هست به خوبی به ارزش سامانه رزرواسیون آنلاین پلنو پی خواهند برد.

ویژگی های پلنو در رزرو وقت آزمایش

این سامانه همانند یک دستیار فعال و هوشمند عمل کرده و با  استفاده از منوهای تقویم و خدمات، ضمن معرفی تمامی خدمات و آزمایش‌هایی که در آزمایشگاه شما انجام می‌گیرد، با ایجاد تسهیلات برای مدیریت آسان برنامه‌ها از تنظیم وقت گرفته تا یادآوری برنامه و مدیریت نوبت‌های کنسل شده یا جابجایی نوبت‌های مشتریان بدون دخالت پرسنل اداری آزمایشگاه، ایجاد فرصت برای بهره‌مندی بیشتر از توانمندی‌ها و مهارت‌های کارکنان و امکان گزارش‌گیری مناسب؛ موجب افزایش کارآمدی و بهره‌وری سازمانی مثل آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی می‌شود.

با استفاده از منوی پیشخوان یا داشبورد موجود در سامانه پلنو می‌توانید کارکنان خود را معرفی و برنامه‌های کاری ایشان را مشخص کنید و به کارکنان خود سطح دسترسی مشخصی ایجاد کنید تا بتوانند برنامه‌های مربوط به فعالیت خودشان را رویت و تنظیم کنند.

بانک اطلاعاتی مشتریان که با هربار ثبت نوبت در سامانه ایجاد می‌شود به شما امکان ارزیابی خدمات آزمایشگاه، میزان رضایت‌مندی مشتریان، وضعیت تراکنش مالی و .. را می‌دهد.

پیامک‌های تعیین شده در تعداد نوبت‌هایی که شما مشخص می‌کنید به مشتریان اعلام می‌دارند که نوبت آنها ثبت و قطعی شده، نوبت مشتریان را به تعداد دفعات تعیین شده یادآوری می‌کنند، میزان رضایت‌مندی مشتریان را سوال می‌کنند و با ارسال پیامک تشکر از مشتری، ارتباط با ایشان را تا حد ممکن حفظ می‌کنند بدون این‌که نیازی به یک منشی برای این کار داشته باشید. رزرو آنلاین آزمایشگاه در این دوران بسیار کاربردی و کمک‌کننده است.

تست-کرونای-آنلاین

سیستم نوبت‌دهی پلنو را می‌توانید با وب‌سایت و سایر شبکه‌های اجتماعی مجازی آزمایشگاه از جمله تلگرام، واتس‌اپ، اینستاگرام  و … ادغام کرده و بدون نگرانی از تداخل در فعالیت موازی آنها، خدماتتان را ارائه کرده و با معرفی کسب و کارتان در این فضاها، بازدیدکننده و مراجعه‌کننده بیشتری داشته باشید.

برای نصب و فعال‌سازی این سامانه نیازی به تخصص فنی یا سخت‌افزار و نرم‌افزار خاصی نیست و فقط کافی است که از طریق ورود به وب‌سایت پلنو با آدرس https://plano247.ir/ یا با نصب اپلیکشن آن از طریق بازار، مای‌کت یا گوگل پلی؛ بسته مورد نظر خود را انتخاب کنید و صفحه شخصی خود را ایجاد کنید.

خلاصه‌ای از خدمات پلنو عبارتند از:

 • امکان طراحی صفحه معرفی خدمات آزمایشگاه بدون نیاز به داشتن مهارت فنی
 • امکان انتخاب بسته مورد نظر خود از بین بسته‌های ارائه شده توسط سامانه پلنو
 • پیاده‌سازی برنامه رزرواسیون آنلاین در مدت زمانی حدود چند دقیقه
 • ادغام سامانه رزرواسیون با تمامی شبکه‌های اجتماعی موسسه از قبیل اینستاگرام، تلگرام و ….
 • امکان معرفی کارکنان اداری و پرسنل بخش نمونه‌گیری مجموعه و تعیین سطح دسترسی برای هریک
 • سهولت نوبت‌دهی به صورت آنلاین و امکان تغییر و یا کنسل کردن برنامه به صورت یک‌طرفه یا دوطرفه با رعایت شرایط تعیین شده توسط مدیر آزمایشگاه و ارسال پیامک اطلاع‌رسانی و امکان رزرو مجدد
 • امکان رزرو در تمامی ساعات شبانه‌روز و بدون وقفه در تمام روزهای کاری و تعطیل
 • امکان افزایش تعداد مشتریان از طریق موتورهای جستجو و ظرفیت شبکه‌های مجازی
 • کاهش هزینه‌های اجرایی برای استخدام منشی و کاربر رزرواسیون
 • ارسال پیامک به مشتریان برای یادآوری زمان نمونه‌گیری
 • دریافت هزینه‌های کامل و یا پیش‌پرداخت‌ها به صورت آنلاین و از طریق شبکه بانکی کشور
 • دریافت گزارشات مالی و تراکنش‌ها
 • تعریف محدودیت‌های لازم و سطوح دسترسی توسط مدیر موسسه، از جمله تعداد دفعاتی که یک کاربر یا متقاضی می‌تواند وقت خود را کنسل کند و یا تغییر دهد.
 • امکان تایید یا رد درخواست رزرو توسط مسئول موسسه و یا به صورت اتوماتیک بر اساس تعریف مدیر سامانه
 • امکان هماهنگی و رزرو برای نمونه‌برداری گروهی ویژه سازمان‌ها و شرکت‌ها
 • امکان ارائه برنامه‌های آگاهی رسانی عمومی