رزرو آنلاین مصاحبه‌ های شغلی بسیار مهم است چرا که بزرگترین سرمایه سازمانی نیروی انسانی آن است. تامین نیروی انسانی سازمان در مراحل مختلف عمر سازمان می‌تواند از بازار کار خارج از سازمان انجام گیرد و یا از بازار کار داخلی و از بین کارکنان موجود به تناسب ظرفیت و نیاز.  انتخاب، گزینش، جذب، حفظ و نگهداشت نیروی انسانی مناسب، متخصص و متعهد مهم‌ترین کاری است که مدیریت منابع انسانی یک سازمان برای توسعه و موفقیت آن باید انجام دهد و اگر این انتخاب به درستی و با دقت لازم انجام نشود احتمال به کارگیری افراد نامناسب برای شغل موردنظر وجود دارد که نتیجه آن هدر رفتن منابع مالی، تکنولوژی، فیزیکی و انرژی سازمان است.

انتخاب نیروی انسانی از داخل سازمان نیازمند برنامه‌ریزی خدمتی، آموزش و توسعه فردی است اما انتخاب کارکنان جدید نیاز به برنامه‌ریزی آزمون یا مصاحبه کاری دارد تا بر اساس توانمندی‌ها، تخصص مرتبط، ویژگی‌های شخصیتی، میزان علاقمندی به کار و سایر خصوصیات مورد نیاز سازمان، بهترین فرد برای تصدی شغل مورد نظر انتخاب شود.

چرا رزرو آنلاین مصاحبه‌ های شغلی اهمیت فراوانی دارد؟ برای مصاحبه پس از اطلاع‌رسانی در مورد استخدام و دریافت رزومه و مشخصات داوطلبان شغل یا مشاغل تعیین شده، فارغ از این‌که مصاحبه به صورت باز یا بسته و یا نیمه‌بسته انجام گیرد، لازم است برنامه‌ریزی زمانی انجام گیرد. عدم برنامه‌ریزی مناسب باعث می‌شود تمام متقاضیان به طور هم‌زمان در محل شرکت جمع شوند. این کار به ویژه زمانی‌ که شرکت برای بیش از یک جایگاه شغلی استخدام می‌کند؛ علاوه بر ایجاد خستگی و کلافگی مضاعف برای کارکنان مسئول سازمان، مصاحبه‌کنندگان و مصاحبه‌شوندگان؛ باعث افزایش استرس و تنش شده و میزان نارضایتی را در طرفین مصاحبه بالا برده و منجر به اشتباه در انتخاب بهترین افراد می‌شود.

مصاحبه-آنلاین

برای این‌کار لازم است به ازای هریک از متقاضیان، زمان مشخصی تعیین شده و فرد متقاضی طبق برنامه مشخص شده در دفتر محل مصاحبه حضور یابد. اما ممکن است به دلایلی تغییراتی در برنامه ایجاد شود و یا زمان تعیین شده توسط دفتر مصاحبه برای متقاضی مناسب نباشد. در این صورت منشی یا کارشناس برنامه‌ریزی باید تمام برنامه را جابجا کرده و مجددا با سایرین برای تنظیم برنامه تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم را انجام دهد. تکرار چنین پروسه‌ای بسیار خسته‌کننده و مملو از اشتباه خواهد بود. سازمان‌های هوشمند برای حل چنین مشکلاتی راه‌کارهای جدید را جستجو کرده و مورد استفاده قرار می‌دهند. یکی از بهترین راه‌حل‌ها استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین برای رزرو آنلاین مصاحبه‌ های شغلی و برنامه‌ریزی زمانی مصاحبه کاری است.

سامانه رزرواسیون آنلاین پلنو  پلتفرمی است که در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد تا بتوانند برنامه زمانی خود را به بهترین شیوه مدیریت کنند. با نصب و راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی پلنو، منابع انسانی سازمان برنامه زمانی مصاحبه را در سامانه بارگذاری می‌کند و با ارسال پیامک به متقاضیانی که برای استخدام اعلام آمادگی کرده‌اند از ایشان می‌خواهد تا از تقویم زمانی مصاحبه، زمان مناسب را برای خود انتخاب و رزرو کنند. با این‌کار حجم بزرگی از کار و مسئولیت کارکنان امور اداری و کارگزینی سازمان کاسته و از اشتباهات زیادی جلوگیری می‌شود. حتی اگر شخصی نیاز به جابجایی برنامه خود داشته باشد کافی است وارد تقویم شده و در صورت وجود زمان آزاد، برنامه خود را تغییر دهد. اما به منظور رعایت حقوق دیگران، برای کاربر فقط امکان رزرو نوبت به تعداد دفعات محدود داده می‌شود که این مورد توسط مدیر سیستم در سازمان تعیین می‌شود.

مصاحبه-شغلی-غیر-حضوری

برای رزرو آنلاین مصاحبه‌ های شغلی سامانه مصاحبه کاری در تمام ایام هفته به صورت شبانه‌روزی در اختیار متقاضیان قرار دارد و دیگر جای نگرانی در مورد عدم حضور کارکنان مسئول در محل کار برای تنظیم برنامه وجود نخواهد داشت. این خدمت، اضطراب و استرس داوطلبان را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و فضای آرام و مناسبی را برای یک مصاحبه تخصصی آرام و کارآمد ایجاد می‌کند. هم‌چنین ارسال ایمیل و پیامک یادآوری برای حضور در مصاحبه شغلی، احتمال فراموشی و از دست دادن فرصت شغلی را از بین می‌برد.

با توجه به امکان برنامه‌ریزی گروهی، برای انجام مصاحبه‌های گروهی و میزگردها نیز قابل استفاده است.

با توجه به این‌که پلنو خدمات خود را در بسته‌های متنوعی ارائه می‌کند، سازمان‌ها و ادارات نیازی به انجام هزینه‌های مضاعف برای نوشتن نرم‌افزارهایی که ممکن است فقط برای مدت زمان محدودی مورد استفاده قرار بگیرند، نخواهند داشت و فقط کافی است که برای مدت زمان مورد نظر، بسته مناسب را انتخاب کرده و تقویم خود را پیاده کنند.

سامانه نوبت‌دهی آنلاین پلنو دارای نسخه وب و اپلیکیشن موبایل بوده و می‌توانید آن را از بازار، گوگل پلی و مایکت دریافت و نصب کنید. استفاده از این برنامه نیازی به تخصص در حوزه نرم‌افزار ‌و سخت‌افزار کامپیوتر نداشته و کاربری بسیار ساده‌ای دارد.

این خدمت می‌تواند برای برنامه‌ریزی ملاقات‌های دفاتر مدیران ارشد سازمان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.