مشاوره حقوقی تقسیم ارث

رزرو آنلاین وقت مشاوره ارثیه و میراث – امروز یک روز شلوغ کاری است. فرض کنید در اتاق انتظار دفتر حقوقی ‌شما یکی از مراجعین که بر سر تقسیم ارث دچار مشکل شده، با استرس زیاد و با صدای بلند در حال ارائه‌ی شرح حال است، تا با اعلام وخامت اوضاع بتواند در نزدیک‌ترین زمان، وقت مشاوره دریافت کند، شاید حتی برای همین امروز.

منشی تلاش می‌کند او را آرام نگه دارد و وقت مناسبی برای مشاوره برایش در نظر بگیرد. ارباب رجوعی دیگر از اتاق مشاوره خارج می‌شود و به سمت میز منشی می‌رود تا حق‌الزحمه مشاوره را پرداخت کند. صدای زنگ تلفن بلاانقطاع فضای اتاق را پر کرده، ولی منشی به خاطر صحبت با ارباب رجوع مضطرب نمی‌تواند به تلفن پاسخ گوید. دستگاه کارت‌خوان را به سمت آن مشتری نزدیک کرده و ضمن این‌که تلاش می‌کند در چشمان مخاطب مضطرب خود نگاه کند، تا بتواند او را به آرامش دعوت کند. در کاغذی مبلغ را می‌نویسد، تا آن یکی ارباب رجوع را زیاد سرپا منتظر نگه ندارد. از گوشه چشم فرایند پرداخت را کنترل می‌کند تا خطایی پیش نیاید. تلفن هنوز زنگ می‌زند و آن سوی خطی که هنوز وصل نشده،  یک نفر دیگر با اضطراب و شاید خشم ناشی از تضییع حقوق خود، در انتظار پاسخ است تا وقت ملاقات برایش در نظر گرفته شود، یا بتواند مشاوره تلفنی بگیرد. ارثی به او رسیده، اما سایر وراث به ناحق سهم او را نمی‌دهند. به مشورت شما احتیاج دارد، اما کم‌تحمل‌تر از آن است که تماس تلفنی‌اش برای دریافت وقت، یا مشاوره تلفنی بی‌پاسخ بماند. شاید از انتخاب خود پشیمان شده و سراغ مشاور دیگری برود. یک نفر دیگر هم در حال تماس با دفتر است. اما تلفن اشغال است.

آیا وقت آن نرسیده که برای حل این مشکل، فکری بکنید؟

آیا به دنبال تغییر در فرایند‌های خدمات و ارتباط با مشتری هستید؟

رزرو آنلاین وقت مشاوره ارثیه پیشنهاد ماست. راه حل تمام این مشکلات پلتفرم رزرواسیون آنلاین پلنو است.

مشاوره آنلاین ارثیه

شما به عنوان یک مشتری چه تجربه‌ای دارید؟

  • شما مشتری عزیز، آیا تاکنون به دفاتر مشاوره حقوقی مراجعه کرده‌اید؟
  • آیا به اهمیت دریافت مشاوره واقف هستید؟
  • آیا تاکنون ارثی دریافت کرده‌اید؟
  • یا بر سر تقسیم ارث دچار مشکل شده‌اید؟
  • دریافت مشاوره حقوقی در تقسیم میراث تا چه حد توانسته به شما کمک کند؟
  • آیا در مراجعات حضوری یا دریافت وقت به صورت تلفنی دچار مشکلاتی شده‌اید؟
  • هیچ پیش آمده که فکر کنید ای‌کاش رزرو آنلاین وقت و تمام خدمات از طریق سیستم‌های آنلاین ارائه می‌شدند؟
با ما همراه باشید. ما به هر دو گروه اطلاعات و راه‌کار ارائه می‌کنیم.

اهمیت مشاوره:

داستانی قدیمی هست که می‌گوید:

“دو برادر قطعه زمینی از پدر به ارث بردند. ماه‌ها در مورد نحوه‌ی تقسیم آن بحث و گفت‌وگو کردند ولی به نتیجه‌ای نرسیدند. سرانجام مشکل خود را با ریش‌سفید ده در میان گذاشتند و از او خواستند در تقسیم زمین به آن‌ها کمک کند. ریش‌سفید کمی تامل کرد و سپس گفت: شیر یا خط بیندازید. هرکدام از شما که برنده شد زمین را او تقسیم خواهد کرد. برادرها تعجب کردند، چرا که این راه‌حل دوباره آن‌ها را سرجای اول خود برمی‌گرداند. دوباره مسئله را با ریش‌سفید درمیان گذاشتند. ریش‌سفید لبخندی زد و گفت: برادری که در تقسیم زمین نقش نداشته، حق دارد انتخاب کند کدام تکه زمین را برمی‌دارد. دراین‌صورت تقسیم زمین عادلانه خواهد بود و کسی حق دیگری را پایمال نخواهد کرد.”

متاسفانه اکثر مردم از قوانین و مقررات آگاهی کامل ندارند و به همین دلیل هنگامی که با مشکل روبه‌رو می‌شوند، داشتن یک مشاور حقوقی باتجربه یا وکیل خوب می‌تواند نقش بسیار مهمی در زندگی ایشان داشته باشد. از طرفی، با توجه به کاربرد برخی لغات، عبارات و مفاهیم خاص رشته حقوق، همراهی یک مشاور، ضمن کمک به منظم کردن افکار برای پیدا کردن راه حل‌های سریع و درست مسئله‌های زندگی، با تنظیم درخواست‌ها به زبان تخصصی و حقوقی، بسیاری از دغدغه‌های ذهنی ما را کاسته و کمک می‌کند با صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌، با انتخاب بهترین و منطقی‌ترین راه‌کارها، کمتر دچار سوتفاهم در روابط شده وگاه بدون نیاز به دوندگی در سالن‌های دادگاه بتوانیم مسائل را حل کرده و روابط‌مان را حفظ کنیم. این امر به ویژه در مورد مسائلی مانند تقسیم ارث که روابط خانوادگی سببی و نسبی وراث را دچار اختلال می‌کند بسیار اهمیت دارد.

در شرایطی که همه‌ی ما نیاز به دریافت خدمات عالی در کمترین زمان ممکن را احساس می‌کنیم سامانه رزرواسیون آنلاین بهترین گزینه‌ی پیش رویمان برای رزرو آنلاین وقت مشاوره ارثیه خواهد بود. برای آشنایی با خدمات رزرو غیرحضوری این مطلب را هم بخوانید.

سامانه نوبیت دهی آنلاین پلنو

ارث و دردسرهای آن:

در مورد تقسیم میراث گاه پیش می‌آید که بین نزدیک‌ترین اعضای خانواده اختلافات بسیاری ایجاد ‌شود.

بعد از اینکه شخصی فوت می‌کند ممکن است ماترکی (مال و اموالی) داشته باشد که وراث شخص بعد از گرفتن گواهی انحصار وراثت می‌توانند آن ماترک را بین خود تقسیم کنند. به این ماترک که به وراث میرسد ارث می‌گویند.

برای این که وراث بتوانند سهم الارث خود را مطالبه و در آن تصرف کنند، ابتدا لازم است مشخص گردد که تعداد وراث و اموالی که از متوفی باقی مانده است، چقدر است. در این خصوص شورای حل اختلاف پس از رسیدگی، گواهی‌نامه‌ای به نام تصدیق انحصار وراثت صادر می‌کند که در اختیار وراث قرار خواهد گرفت. درآگهی‌های حصر وراثت از مطلعین درخواست می‌شود هرکس وصیت‌نامه‌ای از متوفی (اعم از رسمی و یا سری و یا عادی) دارد در جریان رسیدگی به درخواست گواهی انحصار وراثت جهت ملاحظه شورای حل اختلاف و یا متقاضی درخواست و سایر افراد ذی‌نفع، ارائه دهد و شورا گواهی انحصار وراثت را با رعایت مفاد وصیت‌نامه، صادر می‌کند.

تعداد فوت‌شدگانی که هیچ وارثی ندارند و اموالشان در نهایت به نفع دولت ضبط می‌شود، زیاد نیست. اما در مقابل آن بیشتر فوت‌شدگان، ورثه‌ای عریض و طویل دارند که وقتی اموال میانشان تقسیم می‌شود به هر کدام سهم ناچیزی می‌رسد. و برخی نیز سهم‌الارث قابل توجهی دارند، به‌طوری‌که با تقسیم ارث میان آن‌ها زندگی هرکدامشان از این‌رو به آن‌رو می‌شود.

در بین این دو گروه،‌ یعنی چه آن‌ها که ارث اندکی از متوفی می‌برند و چه آن‌ها که با سهم‌الارث خود به رفاه می‌رسند، کسانی هستند که یا به دنبال تبانی برای بیشتر سهم بردن هستند، یا به دنبال حذف بقیه ورثه. اما قوانین ارث و سهم هریک از افراد از آن کاملا مشخص است و هیچ فردی نمی‌تواند  فرد دیگر را از رسیدن به ارث محروم کند؛ در حالی که اگر در جایی، در حق برخی افراد اجحاف شود، راه محاکم دادگستری، طرح شکایت و تلاش برای احقاق حقوق از دست‌رفته نیز برای آن‌ها باز است. این‌جاست که استفاده از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی می‌تواند کمک موثری برای وراث باشد. چه بهتر که این خدمت را به صورت رزرو آنلاین مشاوره ارثیه و حقوقی تجربه کنیم.

از مشاوره حقوقی چه می دانید؟

مشاوره حقوقی به سه صورت انجام می‌شود:

  • مشاوره حقوقی حضوری
  • مشاوره حقوقی تلفنی
  • مشاوره حقوقی آنلاین

با توجه به موارد فوق، نداشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه‌ی دریافت مشاوره، خدماتی که وکلا ارائه می‌کنند، تعرفه‌ و حق مشاوره؛ عوامل بازدارنده‌ای هستند که ما را از رفتن سراغ مشاور بازمی‌دارند. هم‌چنین بسیاری از ما زمان محدودی داریم و نمی‌خواهیم آن را در ترافیک سنگین خیابان‌ها یا برای پیدا کردن جای پارک مناسب در نزدیکی دفتر مشاور صرف کنیم. منتظر ماندن در صف انتظار دفاتر مشاوره نیز برای بسیاری از ما دشوار است. به تمام این مسائل، گاهی عواملی مانند بیماری‌های همه‌گیر و ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی نیز افزوده می‌شود. با در نظر گرفتن همه‌ی عوامل فوق، یکی از راه‌های انتخابی، استفاده از خدمات مشاوره غیرحضوری است.

سال‌هاست که برای رفع این مشکلات فکری شده و خدمات غیرحضوری از دریافت نوبت تا مشاوره تلفنی در حال انجام است. اما مشکل دیگری که پیش می‌آید این است که در بسیاری مواقع، دریافت نوبت به صورت تلفنی، به دلیل گرفتاری منشی در شرایط پاسخ‌گویی به ارباب رجوع حاضر در دفتر، یا مرتب کردن پرونده‌های کاری وکیل، مشغول بودن خطوط تلفن و یا هر دلیل دیگری دچار اختلال می‌شود و یا زمان زیادی را از شما می‌گیرد. حتی گاهی تنظیم زمان، تغییر برنامه و یا کنسل کردن آن، بر اثر خطاهای انسانی ممکن است مشکل‌ساز شود. زمان آن رسیده که برای رزرو وقت ملاقات از سامانه نوبت‌دهی و رزرو آنلاین پلنو استفاده کنید.

پلنو می‌تواند رزرو تمامی وقت‌های ملاقات و دریافت نوبت را به صورت اینترنتی در اختیار شما قرار دهد. این سامانه هم‌چنین قابلیت دارد تا در صورتی‌ که خدمات رزرو آنلاین را فقط برای مدت محدودی مثلا برای دوران گذار همه‌گیری کرونا نیاز دارید،به صورت کوتاه‌مدت نیز از آن بهره‌مند شوید.