رزرو آنلاین کلاس موسیقی این روزها اهمیت زیادی پیدا کرده است. هنر شاخه‌های زیادی دارد و تمامی آثار هنری دارای یک سری وجوه مشترک هستند. این تشابه‌ها زمینه‌ساز شکل‌گیری هنرهای هفت‌گانه معروف جهان شده است که با پیشرفت علم و تکنولوژی به هنرهای هشت‌گانه تغییر یافته است. هنر موسیقی که در ادبیات پارسی به آن خنیا نیز گفته می‌شود، به عنوان اولین هنر بشری شناخته شده و هنر ترکیب و توالی حرکت و صداهای مختلف بوده و در پدیده‌های طبیعی نیز می‌توان موسیقی را در صدای آب، وزش باد، صدای برگ درختان، بارش باران و …. دریافت کرد. از این روست که ما فطرتا با موسیقی زندگی می‌کنیم و در بین هنرها بیشترین میزان آرامش روح و روان انسان را فراهم کرده، و بر روی مغز و تقویت حافظه تاثیر مثبت دارد.

واژه موسیقی از لغت یونانی “Mousika” گرفته شده و ارسطو آن را به عنوان یکی از شاخه‌های ریاضی معرفی کرده است و ابن‌سینا نیز ضمن پذیرش این نظریه، از موسیقی در بحث ریاضی کتاب خود سخن گفته است. افلاطون می‌گوید موسیقی یک ناموس اخلاقی است که روح به جهانیان و بال به تفکر و جهش به تصور و ربایش به غم و شادی، و حیات به همه‌چیز بخشیده و روح انسان را مناسب و هماهنگ می‌کند و استعداد پذیرش عدالت را در وی برمی‌انگیزاند. پژوهش‌های علمی نیز نشان داده‌اند که موسیقی بر تمرکز بیشتر، افزایش دقت و کارآیی ذهنی و حافظه فرد و یادگیری عمیق و ماندگار او تاثیر به‌سزایی دارد. ارتعاشات موسیقیایی موجب تحریک سلول‌های عصبی شده و احساسات و انگیزه افراد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد  و با آرامش دادن به افراد باعث حسن خلق و خوی ایشان و رفع افسردگی و یاس می‌شود. هم‌چنین تمرین‌های گروهی موسیقی دارای ارزش اجتماعی بوده و همکاری و هماهنگی‌ را در بین اعضای گروه افزایش می‌دهد.

با توجه به اهمیت موسیقی در زندگی انسان، بسیاری افراد هستند که علاقمند به آموزش و یادگیری این هنر بوده و به دنبال یافتن کلاس‌ها و اساتید مجرب هستند. امروزه کلاس‌های موسیقی در دو شکل حضوری و مجازی برگزار می‌شوند و بر اساس انتخاب‌ افراد این تجربه متفاوت خواهد بود. اما بسیاری معتقدند که هیچ نوع آموزشی جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد. در عین حال با توجه به ضروت حمل آلات موسیقی شخصی برای یادگیری، بسیاری علاقمند هستند موسیقی را در منزل خود بیاموزند تا نیازی به جابجایی سازهایشان نداشته باشند.

فارغ از اینکه شما در کدام دسته از علاقمندان به یادگیری قرار می‌گیرید، می‌توانید از آموزش‌های مختلف استفاده کنید. اما برای دریافت زمان مناسب و هماهنگی وقت با استاد و یا تنظیم وقت کلاس ممکن است تمایل داشته باشید از یک سیستم رزرواسیون آنلاین وقت استفاده کنید تا در هر ساعتی از شبانه‌روز که تمایل داشته باشید بتوانید برنامه خود را با استاد هماهنگ کنید. بنابراین به امکان رزرو آنلاین کلاس موسیقی احتیاج پیدا می‌کنید.

کلاس-موسیقی-غیر-حضوری

سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو که می‌تواند توسط اساتید موسیقی به صورت شخصی مورد استفاده قرار گیرد و یا توسط مراکز آموزش موسیقی نصب و بهره‌برداری شود؛ به متولیان امر آموزش موسیقی و هنرآموزانشان این امکان را می‌دهد که بدون هیچ دغدغه‌ای وقت خود را تنظیم کرده و با استفاده از جدول برنامه مشخص شده، یکی از زمان‌های آزاد مناسب را انتخاب کرده و برای خود رزرو کنند. حتی امکان رزرو بیش از یک نوبت برای افرادی که تمایل دارند تا کلاسهای ماهانه خود را تنظیم کنند وجود دارد. بر این اساس هنرآموز می‌تواند تمام وقت‌های خود را رزرو کرده پس از پرداخت هزینه آن را قطعی کند.

هم‌چنین امکان تغییر برنامه به تعداد دفعاتی که اجازه آن در سیستم تعریف شده وجود دارد. کنسل کردن برنامه نیز نیز از طریق اپلیکیشن رزرواسیون آنلاین پلنو امکان پذیر است که در هر صورت با انتخاب برنامه، تغییر یا حذف آن برای طرفین، پیامکی ارسال می‌شود و برنامه اطلاع‌رسانی می‌شود. یک یا دو پیامک یادآوری نیز در فاصله زمانی رزرو تا نوبت دریافت شده، ارسال می‌شود که فراموشی وقت، باعث به‌هم‌خوردن  برنامه شخص مقابل نشود.

این پلتفرم امکان رزرو آنلاین کلاس موسیقی و معرفی و دیده شدن کسب و کار آموزش موسیقی شما را در فضای مجازی فراهم کرده و به شما یک صفحه اختصاصی و وب‌سایت برای ارائه فعالیت‌ها و خدماتتان ارائه می‌کند؛ بدون این‌که نیازی به کسب دانش نرم‌افزاری و طراحی وب‌سایت داشته باشید.