با سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو آشنا شوید. زندگی دیجیتال مطالبه ارتباط، تعاملات و تراکنش‌های میان گروه‌ها، افراد و سازمان‌ها، بدون تعطیلی  و بدون محدودیت مرزهای جغرافیایی است، زیرا بازیگران این سبک زندگی توقع دارند در هر لحظه که اراده می‌کنند اطلاعات، امکانات و تراکنش‌ها در دسترس‌شان قرار گیرد. برای این سبک زندگی سیستم‌های رزرواسیون آنلاین از بهترین انتخاب‌های طراحان و برنامه‌نویسان هستند.

سیستم رزرواسیون آنلاین چیست؟

سیستم رزرواسیون آنلاین نرم‌افزاری است که می‌توانید از آن برای مدیریت رزروها استفاده کنید. این سیستم به هتل‌‌ها، تورها، آژانس‌های مسافرتی، سرویس‌های حمل و نقل عمومی، خطوط هوایی، ریلی، دریای و زمینی و اپراتورهای مالی فعال اجازه می‌دهد تا درخواست رزورهای متقاضیان را پذیرفته و پرداخت‌های موردنیاز را به صورت امن مدیریت کنند. هم‌چنین مدیریت رزروهای تلفنی و حضوری را برای صاحبان این کسب‌وکارها تسهیل می‌کند.

در زندگی دیجیتال ضرورت دارد کسب‌وکارها در مرزهای جدیدی برای مشتریان خود ارزش‌آفرینی کنند. بنابراین ایجاد تسهیلات لازم برای رفاه مشتریان از اولویت‌های اول جلب، جذب و حفظ مشتری است. هرچه سیستم‌های پردازش آنلاین کاربری آسان‌تری داشته باشند و بتوانند خدمات خود را بدون وقفه ارائه دهند، همان‌قدر مخاطب بیشتری را جذب خواهند کرد.

نوبت دهی اینترنتی یا رزرواسیون آنلاین پلنو به مشتریان اجازه می‌دهد بدون این‌که از اتاق، اقامت‌گاه، دفتر کار و حتی از رختخواب خود خارج شوند؛ بتوانند تمام فرایندهای مربوط به رزرواسیون را بدون دخالت انسانی و با حذف واسطه‌ها، درخواست مشتری مستقیم روی بانک اطلاعاتی مستقر در سیستم ارائه دهنده ثبت شود.

اما سیستم رزرواسیون آنلاین هم مثل هر سیستم دیگری دارای مزایا و معایبی است که لازم است ارائه‌دهنده و مصرف‌کننده ‌در مورد آن آگاهی داشته باشد.

مزایای سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو برای صاحبان کسب و کار:

 • افزایش تعداد رزرواسیون: با توجه به دسترسی دائمی مشتریان به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته نیازی به انتظار برای باز شدن دفاتر ارائه‌کننده خدمات نبوده و در نتیجه تعداد رزرواسیون افزایش می‌یابد. هم‌چنین، بدون هیچ محدودیت و بدون نیاز به نیروی انسانی هر حجمی از تقاضای رزرو را در کمترین زمان ممکن و با کمترین خطا مدیریت می‌کنند.
 • صرفه‌جویی در زمان: با توجه به این‌که تمام فرایندهای ثبت رزرو، یادآوری، ایمیل‌های پیگیری، تراکنش مالی و … توسط سیستم انجام می‌گیرد، فرصت آزاد بیشتری در اختیار منابع انسانی سازمان خواهد بود تا با خستگی کمتر و با روی خوش به سایر درخواست‌های مشتریان پاسخ دهند.
 • افزایش کارآیی و بهره‌وری: با توجه به این‌که هیچ قید و بند زمانی و مکانی در انجام رزرواسیون وجود ندارد، مشتری نیز منتظر نوبت خود نمی‌ماند، و هم‌چنین حذف، اضافه یا اعمال تغییرات به سرعت و با چند کلیک کردن قابل انجام است بنابراین با افزایش کارآیی سسیتم، میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز افزایش پیدا می‌کند و امکان مراجعه مجدد مشتری جهت استفاده از خدمات زیادتر شده و بهره‌وری نیز به این شکل بیشتر می‌شود.
 • جمع‌آوری اطلاعات هوشمندانه از کسب‌وکار: با توجه به این‌که سامانه وقت دهی آنلاین یا سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو می‌تواند کلیه اطلاعات را جمع‌آوری کرده و گزارش‌های متنوعی ارائه کند، صاحبان کسب‌وکار می‌توانند به راحتی متوجه نوع و تنوع رزروهای مشتریان شده و برنامه‌ریزی بهتری برای افزایش مشتری داشته باشند. هم‌چنین در زمان‌های بحرانی می‌توانند سریع‌تر مسئله را حل کرده و موقعیت خود را تغییر دهند. ضمناً این سیستم گزارش‌های مالی صحیح و متنوعی را در اختیار مدیران و تصمیم‌گیران ارشد سازمان قرار می‌دهد.
 • پیش‌گامی در رقابت: بسیاری از شرکت‌ها امکان رزرو برای مشتری را فراهم می‌کنند، اما تمامی آن‌ها مجهز به سیستم رزرو آنلاین نیستند. بنابراین با داشتن این سیستم یک گام از سایر رقبای خود جلوتر هستید.

رزرو آنلاین پلنو

مزایای سیستم رزرواسیون آنلاین برای مشتریان:

 • دسترسی سریع و سهل به خدمات موردنیاز
 • امکان مقایسه خدمات و قیمت‌ها و تصمیم‌گیری بهتر
 • امکان بهره‌مندی از تجربیات مشتریان قدیمی‌تر
 • دریافت اطلاعات کامل در مورد خدمات ارائه شده

سامانه وقت دهی پلنو

معایب سیستم نوبت‌دهی اینترنتی:

همان‌طور که می‌دانیم به‌روزشدن و همگام شدن با تغییرات سریع تکنولوژی برای برخی بسیار دشوار است و گاهی برخی کاربران، توانایی پذیرش تغییر روش‌ها از شیوه سنتی به شیوه مدرن و استفاده از تکنولوژی را ندارند؛ که علت اصلی آن، عدم آشنایی و تطبیق کاربران با سیستم‌های جدید است و لازمه آن ارتقا دانش فردی و مهارت استفاده از اپلیکیشن‌هاست. این مسئله را نمی‌توان به عنوان یک عیب یا ایراد عنوان کرد، بلکه با توسعه مهارت‌های فردی و مدیریت تغییر همیشه می‌توان از فرصت‌های ایجاد شده توسط سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای جدید به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

نتیجه‌گیری: آیا باید از سیستم رزرواسیون آنلاین استفاده کنید؟

اهمیت نوبت دهی اینترنتی در دنیای امروز به دلیل سرعت و سهولت در فرایند رزرو، سهولت تصمیم‌گیری مشتری، یکپارچه‌سازی سیستم‌های فروش، پردازش و تراکنش مالی، به سرعت در حال تغییر است. سیستم‌های رزرو آنلاین برای اداره مشاغل؛ امن‌تر، راحت‌تر و ارزان‌تر هستند و هرچه گوشی‌های تلفن همراه هوشمندتر می‌شوند، میزان افرادی که از سیستم‌های آنلاین استفاده می‌کنند بیشتر می‌شود. در واقع یکی از مزایای زندگی کردن در دهکده جهانی، کوتاه‌تر شدن فاصله‌ها و تسریع امور است. امروزه مردم در دهکده جهانی زمان را بسیار با‌ارزش دانسته و تمام سعی خود را برای صرفه‌جویی در آن می‌کنند. بنابراین بهره‌برداری از مزایای زندگی دیجیتال از ترجیحات امروزه مردم است چه در قالب بهره‌بردار از خدمات و چه در قالب ارائه‌دهنده خدمت.

لازم است با توجه به نکاتی که اشاره شد کارفرمایان هنگام ارزیابی نرم‌افزار، خدمات مورد نیاز، سرمایه اولیه، زمان، پول و سود بالقوه مورد انتظار برای شرکت خود را در نظر بگیرند.

نوبت دهی اینترنتی پلنو

تیم مدیریتی رزرواسیون آنلاین پلنو نیز با توجه به مواردی که در فوق به آن‌ها اشاره شد، سامانه خدمات نوبت‌دهی، رزرواسیون و مدیریت آنلاین قرار ملاقات‌ها را به گونه‌ای طراحی و پیاده‌سازی کرده‌اند که بسیاری از افراد، کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک، مراکز مشاوره و خدماتی، و به‌طورکلی سازمان‌هایی که برای ارائه خدمات خود نیازمند برنامه‌ریزی و زمان‌بندی به صورت نوبتی هستند، بتوانند به راحتی و صرفاً از طریق یک مرورگر وب و یا اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی‌های همراه، از امکانات آن استفاده کنند.

پلنو که متعهد به سرویس‌دهی بی‌وقفه و 24ساعته می‌باشد، پلتفرم خود را در بازه‌های زمانی یک‌ماهه، سه‌ماهه‌، شش‌ماهه و یک‌ساله در اختیار صاحبان کسب‌وکار قرار می‌دهد. بنابراین متقاضیان نیازی به هزینه خرید نرم‌افزارهای گران‌قیمت نداشته و می‌توانند خدمات موردنیاز خود را در مقاطع زمانی موردنیاز و به صورت خرید بسته‌هایی با سطوح دسترسی و کاربری دلخواه، دریافت کنند.

بسته‌های پلنو خدمات ذیل را به مشتریان ارائه می‌کنند:

 • معرفی کسب‌وکار در شبکه‌های مجازی
 • ایجاد حس وفاداری مشتریان با انجام صحیح تعهدات و ارتباط دائمی با مشتریان، به عنوان تسهیل‌گر
 • امکان برنامه‌ریزی و تنظیم وقت‌های ملاقات
 • سهولت نوبت‌دهی به صورت آنلاین
 • خدمات 24 ساعته بدون وقفه در تمام ایام هفته
 • افزایش تعداد مشتریان از طریق موتورهای جستجو و ظرفیت شبکه‌های مجازی و تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ
 • کاهش هزینه‌های اجرایی و افزایش بهره‌وری با ایجاد امکان استفاده مطلوب از نیروهای متخصص
 • امکان انتخاب خدمات بر اساس نیاز کسب‌وکار
 • ارسال پیامک یادآوری
 • امکان لغو قرار از طرف مشتری
 • ایجاد صفحه اختصاصی کسب‌وکار با قابلیت بازنشر در شبکه‌های مجازی
 • به‌روزرسانی تغییرات در برنامه‌ها و اطلاع‌رسانی به همه مخاطبین
 • شخصی‌سازی خدمات و سرویس‌ها بر حسب نیاز کاربر
 • ادغام سامانه با وب‌سایت شخصی کاربر
 • پرداخت هزینه‌ها به صورت آنلاین و دریافت گزارشات مالی
 • تعریف محدودیت‌های لازم و سطوح دسترسی توسط صاحبان کسب‌و کار
 • امکان تایید یا رد درخواست رزرو توسط صاحبان کسب‌وکار
 • نمایش خودکار زمان‌های قابل رزور به مشتریان
 • و خدمات درون سازمانی از قبیل جابه‌جایی پرسنل و دعوت به جلسه و ….

با یک کلیک وارد سامانه پلنو شده و با پلنو و نحوه دریافت خدمات آن، بیشتر آشنا شوید.