چرا رزرو آنلاین رستوران مهم است؟ در دنیای مبتنی بر تکنولوژی چرا باید برای میل کردن شام و دورهمی با دوستان تا دم در رستوران رفته و با میزهای مملو از جمعیت مواجه شوید؟ یا چرا باید مرتب به رستوران زنگ بزنید تا میز رزرو کنید؟ سامانه رزرواسیون آنلاین پلنو با امکان انتخاب میز، تعداد میهمان و حتی آپشن‌های خاص برای پذیرایی به شما کمک می‌کند تا در هر ساعتی از شبانه‌روز که برای گردهم آمدن برنامه‌ریزی کرده‌اید بدون نیاز به انتظار تا زمان گشوده شدن رستوران و حضور پرسنل، میز خود را رزرو کرده و برنامه مورد نیاز خود را به رستوران اعلام کنید و در زمان مقرر از فضای مختص خود به بهترین کیفیت استفاده کنید.

رزرو رستوران به روش‌های سنتی پس از انتخاب رستوران، در کمترین میزان خود حداقل 5 دقیقه زمان منشی رستوران را به خود اختصاص می‌دهد. در حالت عادی و سفارشات خاص گاهی این مکالمات تا نیم ساعت وقت می‌گیرند. تصور کنید منشی رستوران یا مسئول رسیدگی به صندوق و سفارشات که در ساعات اولیه کار رستوران باید خریدها را کنترل کرده و سفارشات را ثبت و به امور داخلی رسیدگی کند و درعین حال  باید به تلفن‌ها نیز پاسخ دهد، اقلام وارده شده را بررسی و دریافت کند و به امور داخلی نیز رسیدگی کند؛ چه میزان استرس و فشار باید تحمل کند و بدون خطا امور مربوط به خود را مرتب انجام داده و هیچ تلفنی را نیز بدون پاسخ نگذارد. چرا که هر تلفن بی‌پاسخ معادل است با از دست دادن یک مشتری و یا نارضایتی از خدمات رستوران. و یا در ساعات شلوغی کار رستوران که سالن مملو از جمعیت است و مشتریان در حال رفت و آمد هستند و تقاضاها بسیار زیاد است، منشی باید علاوه بر این که نظارت بر سالن را را انجام می‌دهد، به تلفن‌های تقاضای رزرو پاسخ دهد و در عین حال مشتریان حضوری را مورد استقبال قرار داده و خوشامدگویی کند پاسخ همکاران را بدهد و … و درعین حال بدون اشتباه رزروها را ثبت کند. به تمام این مسائل، تغییرات برنامه مشتریان و یا لغو رزرو و جایگزینی مشتری جدید برای میزهای کنسل شده و … را نیز در نظر بگیرید.

چگونگی-رزرو-آنلاین-رستوران

رزرو آنلاین رستوران برای صاحبان کسب و کارهایی که در صنعت غذایی فعالیت می‌کنند و به خوبی از میزان این استرس اطلاع دارند و دائما به دنبال راه‌کارهای خلاقانه برای کاهش استرس شغلی در صنف کاری خود هستند بسیار کاربردیست. تکنولوژی خدماتی را ارائه می‌کند تا حجم  زیادی از کارها به جای انسان توسط ربات‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری انجام گیرد. ربات نرم‌افزاری رزرواسیون آنلاین رستوران پلنو نیز برای این منظور در خدمت صاحبان هتل‌ها و رستوران‌ها، کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها قرار می‌گیرد.

با پیاده‌سازی سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو که بسیار ساده بوده و در ظرف مدت چند دقیقه قابل انجام است، شما می‌توانید مشخصات رستوران، منوی غذا، خدمات اضافی، تقویم و ساعت کاری، تعداد میزها و ظرفیت پذیرایی، مبالغ تعیین شده برای منوی غذا و انواع خدمات و هر نوع اطلاعاتی را که در نظر دارید وارد کرده و به مشتریان خود امکان دهید تا با انتخاب ساعت حضور خود، تعداد میهمانان و خدمات مورد انتظار، حتی غذای ثابت مورد سفارش؛  با پرداخت مبلغ اولیه برای رزرو، نوبت خود را برای استفاده از رستوران ثبت و قطعی کنند بدون این که نیاز باشد تا منشی رستوران زمان خود را برای این کار صرف کند. به جای آن، منشی و کارکنان می‌توانند از انرژی خود برای پذیرایی از میهمانان با خلق خوش و روی گشاده استفاده کرده و رضایت مشتریان را بیشتر جلب کنند.

با سیستم رزرو آنلاین رستوران پلنو مدیریت رستوران با رویت صفحه ویژه خود می‌تواند در هر لحظه تعداد رزروها را ببیند، سفارشات دریافتی را بررسی کند، دسته‌بندی‌های مختلفی از منوها را تنظیم کند، منو یا مبالغ را تغییر دهد، تصاویر دلخواه را به صفحه معرفی رستوران اضافه کند، پرسنل و خدمات خود را معرفی کند و در هر لحظه تراکنش‌های مالی را مشاهده و گزارش‌گیری کند.

مشتریان نیز می‌توانند با نصب اپلیکیشن رزرواسیون رستوران و یا با استفاده از صفحات شبکه‌های مجازی رستوران به صفحه رزرواسیون آن دسترسی پیدا کرده و برنامه خود را از روی تقویم انتخاب کرده و حتی میز مورد نظر خود را انتخاب و رزرو کنند. با واردکردن شماره تلفن‌های میهمانان امکان ارسال پیامک یادآوری برای حضور در زمان معین داده می‌شود بدون این که کسی نگران فراموشی برنامه باشد و در صورتی که به هر دلیلی برنامه میزبانی شما کنسل شده باشد می‌توانید با اعلام کنسلی در سیستم اطلاعات لازم را توسط پیامک اتوماتیک سامانه به میهمانان خود انتقال دهید. و اگر تعدادی از میهمانان شما به دلیل تغییری که در برنامه ایشان به وجود آمده، امکان حضور ندارند؛ کافی است در برنامه رزرواسیون خود تعداد میهمانان را تغییر دهید. در این صورت بدون نیاز به اطلاع‌رسانی به رستوران؛ کلیه برنامه توسط ربات به روزرسانی می‌شود.

سیستم-رزرواسیون-رستوران

با ایجاد امکان رزرو آنلاین رستوران مزیت بسیار بزرگتری در خدمت صاحبان رستوران‌ها قرار می‌گیرد و آن مشاهده تعداد سفارش و نوع آن است که از هدر رفتن منابع مالی و مواد اولیه زیادی جلوگیری می‌شود؛ چون با توجه به تعداد میز رزرو شده،  و تخمین تعداد افرادی که به طور عادی و بدون رزرو از رستوران استفاده می‌کنند، احتمال خالی ماندن میزها و پخت غیرضروری غذای اضافی به حداقل خود می‌رسد. و در صورتی که برای برخی روزها یا شب‌ها تعداد رزرو میزها در حداقل میزان خود باشد به صاحبان رستوران فرصت تبلیغ یا ارائه برنامه‌های خاص برای جلب مشتری را می‌دهد. از طرفی مشتریان با رویت برنامه و زمان خالی بودن میزها، در صورتی که نیاز به فضای خلوت‌تری برای ملاقات‌های کاری و یا یک دیدار آشنایی رومانتیک داشته باشند می‌توانند زمان خلوت‌تری را برای حضور در رستوران انتخاب کنند و از فضای آرام‌تری بهره ببرند. و این انتخاب باعث می‌شود میزهای رستوران در ساعات بیشتری مورد استفاده قرار بگیرند و تمام تقاضاها برای یک بازه زمانی کوتاه و پرترافیک تجمیع نشوند.

با ایجاد حساب کاربری و شخصی، مشتریان وفادار می‌توانند از تخفیف‌های ویژه تعیین شده استفاده کنند.

برای دریافت و نصب سیستم رزرواسیون آنلاین پلنو می‌توانید از گوگل پلی، مایکت و بازار استفاده کنید. هم‌چنین با دنبال کردن صفحه plano247 در اینستاگرام می‌توانید با سایر خدمات این سامانه آشنا شوید.