قوانین و مقررات عمومی

به پلنو خوش آمدید. از اینکه عضوی از خانواده پلنو هستید (و یا تمایل به عضویت دارید) بسیار خرسندیم. با عضویت در پلتفرم پلنو ضمن موافقت با مقررات و شرایط تعیین شده توسط این شرکت، تعهد خود مبنی بر اجرای تمامی مفاد این توافقنامه را اعلام داشته‌اید. مسلماً لزوم داشتن پاره‌ای از مقررات و قوانین و نیز عمل به آنها جهت نیل به اهداف تعیین شده، مورد قبول شما نیز می‌باشد.

در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های پلنو تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است. توصیه می‌شود، قبل از آنکه به جمع خانواده پلنو بپیوندید، تمامی قوانین، مقررات و ضوابط جاری را بدقت مطالعه نمایید تا پس از موافقت با این شرایط، افتخار همراهیتان را در پلنو داشته باشیم. این قوانین در مورد تمامی سرویس‌های ارائه شده توسط پلتفرم پلنو لازم الاجراست و شما حین استفاده از هر کدام از سرویس‌های این پلتفرم، متعهد و ملزم به رعایت آنها می‌باشید.

کلیه اصول و رویه‏‌های پلنو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقبا کلیه‌ی مشترکین و کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط  می‌باشند.

• کاربران کسب و کار

مسئولیت مستقیم حقوقی هرگونه محتوای بارگذاری شده بر روی پروفایل کاربری بر عهده خود کاربر و صاحب پروفایل می‌باشد. تاکید می‌شود که کلیه مواردی که در پروفایل کاربران بارگذاری می‌گردد (شامل متن، عکس و فیلم) می‌بایست منطبق بر قوانین رایج در جمهوری اسلامی ایران باشد و درصورت مغایرت با موازین شرعی، عرفی و ملاحظات سیاسی، شرکت در مرحله اول مجبور به اخطار به صاحب پروفایل می‌باشد و در صورت عدم اصلاح و یا تکرار، پروفایل مذکور مسدود می‌گردد. پرواضح است که مسئولیت عدم صحت مطالب، توضیحات و عناوین نوشته شده بر عهده صاحب پروفایل می‌باشد.

مسئولیت هرگونه لینک وبسایت‌های اینترنتی، آدرس شبکه‌های اجتماعی و یا هرگونه متنی که ارتباطی با پلتفرم پلنو نداشته و خارج از اراده و کنترل مسئولین این پلتفرم باشد و در پروفایل کاربران بارگذاری شود، بر عهده خود صاحب پروفایل می‌باشد. جهت جلوگیری از برخی سوء‌استفاده‌ها، کلیه شرکتهای دولتی، سازمانها و نهادهای وابسته، نمایندگان مجلس و وزارت خانه ها که مایل به عضویت در پلتفرم پلنو باشند، می‌بایست در مرحله اول در سیستم ثبت نام نمایند و سپس برای فعال شدن پروفایل کاربری، درخواستی رسمی بر روی سربرگ آن نهاد یا سازمان و یا ایمیلی با آدرس سازمانی، به شرکت ارسال نمایند.

طبق سیاست های کاری شرکت و جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده‌های مالی، کسب و کارهایی که گزینه‌ی پیش پرداخت را فعال کرده و تمایل به دریافت پیش‌پرداخت از مراجعه‌کنندگان خود (حین پروسه رزرو) دارند، تمامی مبالغ پرداخت شده توسط مشتریان و مراجعه‌کننده‌ها را عینا و بدون کسر هیچ گونه کمیسیونی، حد‌اکثر بعد از 3 روز کاری از تاریخ ارائه سرویس دریافت خواهند نمود. 

پلتفرم پلنو این امکان را در اختیار کسب و کارهای عضو قرار داده، تا سیاست‌های لغو قرار (از طرف مشتریان) را متناسب با اولویت‌ها و سیاست‌های خود داشته‌باشند. در صورت بروز هرگونه تغییری در سیاست‎‌های کاری کسب و کار، این قواتی برای مشتری قبلی (که رزرو فعال داشته باشد) جاری نخواهد سد و مشتری بر اساس قوانین قبلی از سرویس مشترک پلنو یهره خواهد برد. (قوانین عطف بما سبق نمی‌شوند)

تمامی مراحل فرایند رزرواسیون در سیستم پلنو ثبت می‌گردد و قابل استعلام است.

چنانچه کسب و کار و یا فردی قصد برگزاری نظرسنجی را داشته باشد، توجه به این نکته ضروری است که موضوع نظرسنجی در هیچ سطحی نباید مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، شرع و عرف رایج باشد. در غیراینصورت، اجازه انتشار داده نخواهد شد.

پلتفرم پلنو، بستری برای استفاده کسب و کارها و مراجعین آنها و به منظور افزایش بهره‌وری (استفاده بهینه از زمان)، آسایش و راحتی ایشان طراحی شده است. از این رو از کسب و کارهای عضو این پلتفرم انتظار میرود که راس زمان رزرو شده، نسبت به ارائه سرویس اقدام نمایند. بعد از اتمام هر سرویس، از کاربران نظرسنجی خواهد شد، چنانچه بعد از دوره‌ای، میانگین نمره نظرسنجی‌ها کمتر از 3.5 از 5 باشد، متاسفانه امکان ادامه همکاری با آن کسب و کار وجود نخواهد داشت.

• کاربران عادی

سرویس‌های پلتفرم پلنو، برای آسایش و راحتی عموم مردم طراحی شده‌اند و لیکن رعایت مواردی از طرف کاربران عادی این پلتفرم نیز مورد انتظار است. مسئولیت مستقیم حقوقی هرگونه محتوای بارگذاری شده بر روی پروفایل کاربری بر عهده خود کاربر و صاحب پروفایل می‌باشد. تاکید می‌شود که کلیه مواردی که در پروفایل کاربران بارگذاری می‌گردد، می‌بایست منطبق بر قوانین رایج در جمهوری اسلامی ایران باشد و درصورت مغایرت با موازین شرعی، عرفی و ملاحظات سیاسی، شرکت در مرحله اول مجبور به اخطار به صاحب پروفایل می‌باشد و در صورت عدم اصلاح و یا تکرار، پروفایل مذکور مسدود می‌گردد. پر واضح است که مسئولیت عدم صحت مطالب، توضیحات و عناوین نوشته شده بر عهده صاحب پروفایل می‌باشد.

جهت جلوگیری از اجحاف در حق کسب و کارهایی که کاربر از آنها جهت دریافت سرویس، وقت رزرو مینماید، میبایست در صورتیکه امکان حضور در جلسه را ندارد، در اولین فرصت اقدام به ابطال قرار ملاقات نماید و درصورتیکه قرار ملاقات را به موقع و قبل از زمان مشخص شده لغو ننماید و این کار حداکثر سه بار دیگر (بدون توجه به کسب و کار انتخابی) تکرار گردد، کاربر بعنوان کاربر غیر متعهد شناخته شده و حساب کاربری ایشان به مدت 6 ماه تعلیق خواهد شد و درصورت تکرار، حساب کاربری شخص برای همیشه حذف خواهد شد، بگونه ای که دیگر قادر به استفاده از هیچکدام از سرویس‌های ارائه شده توسط پلنو، نخواهد بود.

کاربران با مطالعه دقیق و علم به مضامین مقررات و قوانین این تفاهم نامه و عضویت در این پلتفرم، متعهد می‌گردند به حقوق مادی و معنوی کاربران دیگر تجاوز ننمایند. در غیر اینصورت شرکت محق خواهد بود طبق مقررات موجود، با کاربر خاطی برخورد کرده و در مورد ادامه استفاده‌ی ایشان از پلتفرم پلنو، راساً تصمیم‌گیری نماید.

در هرکدام از موارد فوق‌الذکر که شرکت مجبور به استفاده از ابزارهایی جهت جلوگیری از فعالیت کاربران غیر‌متعهد گردد، کاربران خاطی حق هرگونه اعتراض و ادعایی را از خود سلب می‌نمایند و طرف تصمیم‌گیر، صرفاً شرکت خواهد بود. عضویت و ورود به سایت و اپلیکیشن پلتفرم پلنو، صرفا توسط خود کاربران انجام می‌شود و استفاده از ابزارهای اتوماتیک (مانند ربات ها، اسپایدر و …) جهت دسترسی به امکانات بر خلاف قوانین می‌باشد. همچنین کلیه کاربران متعهد می‌گردند هیچگونه فعل تبلیغی در مورد شرکت‌های رقیب پلتفرم پلنو، در داخل این پلتفرم انجام ندهند.

• حریم شخصی

شرکت، متعهد است هرگونه اطلاعات شخصی و غیر عمومی در پروفایل کاربران (که در معرض دید سایر کاربران نیست) را محرمانه شمرده و برای مقاصد اقتصادی و مالی در اختیار شخص/شرکت ثالث قرار ندهد.